in

Wystarczy wykonywać to proste 3 minutowe ćwiczenie przed snem, aby wyszczuplić nogi. Skuteczny i szybki sposób

Trenerzy fitness zgodnie twierdzą, że w ćwiczeniach najważniejsza jest wytrwałość. Jednak szczerze mówiąc codzienne ćwiczenia nie są czymś bardzo ekscytującym. Inaczej jest, gdy mamy świadomość, że dbanie o sylwetkę nie zajmie zbyt wiele czasu. Takie własnie ćwiczenia chcemy Wam dzisiaj zaprezentować.

Ten krótki zestaw ćwiczeń został opracowany przez trenerkę personalną Tracy Anderson. Skutecznie pomaga wyeliminować nadmiar tłuszczu w okolicy kolan oraz bioder. Strefy te stwarzają wiele problemów kobietom, nawet tym szczupłym. Jednak wystarczy, że odpowiednimi ćwiczeniami pobudzimy przednie, tylne oraz boczne mięśnie ud. Taka strategia sprawi, że nasze nogi będą wyglądać znacznie szczuplej już po kilku dniach. A najlepsze jest to, że na te ćwiczenia nie trzeba poświęcać dużo czasu!

Jak wyszczuplić nogi?

Miejsce wykonywania ćwiczeń: łóżko

Czas trwania treningu: 3 minuty

Kiedy wykonywać ćwiczenia: rano po obudzeniu się lub wieczorem przed snem

Jak często wykonywać ćwiczenia: każdego dnia.

Wyszczuplanie przedniej partii ud

To ćwiczenie rzeźbi przednie mięśnie ud, mięśnie kolan oraz brzucha.

 

Jak prawidłowo wykonywać to ćwiczenie: Połóż się na plecach i ułóż ręce wzdłuż ciała. Następnie unieś nogi tak aby stworzyły kąt 90 stopni z twoim ciałem, kolana powinny być złączone. Zginaj nogi w kolanach na zmianę, ale zawsze wracaj do pozycji startowej. Ćwiczone mięśnie powinny być napięte.

Ilość powtórzeń: 10 powtórzeń na każdą nogę.

Zwracaj uwagę podczas wykonywania tego ćwiczenia czy odpowiednio je wykonujesz. Pamiętaj, że w pozycji startowej Twoje nogi powinny być jak najbardziej wyprostowane.

Wyszczuplanie tylnych partii ud

Ćwiczenie to wpływa zarówno na przednie jak i na tylne mięśnie ud oraz na mięśnie brzucha.

Ćwiczenie składa się z dwóch faz.

 

Pierwsza faza: Ułóż się w pozycji startowej (na plecach), podnieś nogi, a palce u stóp ściągnij. Pilnuj, aby kolana były złączone. Podczas wykonywania ćwiczenia zginaj nogi w kolanach pojedynczo. Bardzo ważne jest, aby pamiętać, że palce u stóp powinny być ściągnięte, natomiast pięty powinny dotknąć pośladków.

Ilość powtórzeń: 10 razy na każdą nogę.

 

Druga faza: Ułóż się w pozycji startowej, czyli na plecach z nogami podniesionymi i lekko ugiętymi w kolanach. Wykonuj huśtawkę za pomocą obu nóg, pilnując by górne mięśnie nóg były cały czas napięte.

Ilość powtórzeń: 20 razy

Podczas wykonywania tego ćwiczenia powinnaś czuć napięcie w tylnych mięśniach ud. W takcie trwania ćwiczenia napięcie to powinno przeradzać się w uczucie „palenia”.

Wyszczuplanie wewnętrznej strony ud

Ćwiczenie to działa na górne partie nóg, pośladki oraz mięśnie brzucha.

 

Jak wykonywać to ćwiczenie: Ułóż się na plecach unosząc nogi. Skrzyżuj nogi tak, aby prawa noga była nad lewą nogą. Mięśnie nóg powinny być napięte, a nogi solidnie do siebie przyciśnięte. Zegnij nogi w kolanach, a następnie wróć do pozycji początkowej.

Ilość powtórzeń: 10 razy.

Podczas wykonywania tego ćwiczenia mięśnie nóg powinny być ciągle napięte, a nogi przyciśnięte do siebie. Podczas ćwiczenia kontroluj ruch kolan.

Dodatek

Największą zaletą tych ćwiczeń jest to, że są przydatne dla osób, które cierpią na obrzęk nóg oraz żylaki.

Istnieje skuteczny sposób by pozbyć się obrzęków, bólów oraz uczucia zmęczenia nóg. Oczywiście ta metoda jest skuteczna wtedy, gdy te problemy nie są spowodowane przez chorobę, lecz przez niezdrowy tryb życia (siedząca praca, złe buty czy lub brak aktywności fizycznej).

Specjaliści zalecają stosowanie trzech prostych zasad:

Chodzenie

To może brzmieć paradoksalnie, jednak im więcej chodzisz tym mniej Twoje nogi są opuchnięte i mniej bolą. Jednak bardzo ważne przy tym jest wygodne obuwie. Optymalna ilość spacerów to 30-60 minut, 3 razy w tygodniu.

Ćwiczenia kostek

Wykonaj to ćwiczenie kostek za każdym razem gdy sobie o nim przypomnisz. Polega ono na zginaniu kostek i prostowaniu ich. Wystarczy zrobić 20-30 powtórzeń. To ćwiczenie poprawia krążenie krwi oraz pomaga usunąć nadmiar płynów.

Pływanie

Jeżeli lubisz ćwiczyć, to warto wybrać się na basen lub na aerobik wodny. Pływanie poprawia przepływ krwi oraz wody w kończynach.

Co sądzicie o tych metodach poprawiania zdrowia swoich nóg? Podzielcie się opiniami w komentarzach.

Źródło: brightside.me