in ,

Wyrzeźbisz swój brzuch w 21 dni dzięki wyzwaniu Planka. Niesamowite efekty w krótkim czasie

W dzisiejszych czasach coraz popularniejsze stają się diety i ćwiczenia, które mają pomóc w rozwinięciu mięśni brzucha i uzyskaniu upragnionej sylwetki. Z reguły są one bardzo męczące i wymagają od nas ogromnych pokładów sił i samozaparcia. Z tego powodu wiele osób nie jest w stanie ukończyć treningu.

Z pomocą przychodzi zestaw ćwiczeń zwany wyzwaniem Planka. Trwa on zaledwie dwadzieścia jeden dni i polega na codziennym wykonywaniu tzw. „deski”.

Wyzwanie Planka to niezwykle skuteczna i prosta metoda, dzięki której brzuch stanie się płaski w zaledwie 21 dni. Jeżeli zdecydujesz się podjąć wyzwanie, to już po 3 tygodniach zobaczysz rezultaty. Brzuch będzie wyrzeźbiony, a Ty będziesz z siebie dumna.

Może Ci się wydawać, że deska jest łatwym ćwiczeniem, ale zobaczysz, że będziesz bardziej zmęczona niż po 100 brzuszkach wykonywanych każdego dnia. A tymczasem deska świetnie aktywizuje nie tylko mięśnie głębokie brzucha, lecz także wzmacnia górne partie ciała. Jeżeli spróbujesz, zobaczysz, że deska powoduje intensywne napięcie mięśni i zapewnia doskonałe efekty w krótkim czasie.

Wyzwanie Planka, trwa 21 dni i składa się z różnych zestawów ćwiczeń przewidzianych na każdy tydzień.

Tydzień pierwszy

W pierwszym tygodniu Twoim zadaniem będzie utrzymanie ciała w zaprezentowanej pozycji przez 30 sekund każdego dnia. Z początku może być trudno, jednak w miarę upływu czasu możesz czuć potrzebę wydłużenia tego czasu. Wówczas zwiększ go do 60 sekund.

Tydzień drugi

W drugim tygodniu wyzwania zwiększamy wysiłek. Wydłuż czas ćwiczenia o kolejne 30 sekund. Jeżeli w pierwszym tygodniu wynosił on 30 sekund, to teraz ćwiczenie powinno trwać minutę. Jeżeli natomiast byłaś wobec siebie bardziej wymagająca w pierwszym tygodniu treningu, to teraz czas ćwiczenia wynosi całe 90 sekund!

Tydzień trzeci

W ostatnim tygodniu dodajesz 60 sekund do czasu wykonywania deski. Oznacza to, że masz 120 lub 150 sekund wyzwania każdego dnia.

Aby odnieść sukces musisz być zmotywowana, wytrwała i wykonywać ćwiczenie każdego dnia bez przerw. Jeżeli poczujesz, że tracisz zapał, to wyobraź sobie, jak cudownie będzie wyglądał twój brzuch już za kilka dni. I uważaj, bo to proste ćwiczenie uzależnia. Życzymy powodzenia!