in

Woda utleniona nie tylko świetnie odkaża rany. Ma też wiele innych zastosowań, które warto znać

Każdy dobrze wie, że woda utleniona służy do odkażania ran. Jednak ma ona znacznie więcej zastosowań, które można wykorzystać w najróżniejszych sytuacjach.

Woda utleniona i ciało:

#1. Leczenie infekcji bakteryjnych i wirusowych

Jeżeli czujesz, że zaczyna Cię łapać jakaś infekcja, wkrop do każdego ucha trzy krople wody utlenionej, odczekaj kilka minut, po czym przechyl głowę, by płyn mógł spłynąć. Ten sposób działa zarówno w przypadku infekcji bakteryjnej jak i wirusowej.

#2. Higiena jamy ustnej

Z uwagi na swój skład, woda utleniona świetnie niszczy także zarazki w jamie ustnej. Wystarczy dodać dwie niewielkie nakrętki wody utlenionej do letniej wody i wypłukać tym usta.

#3. Wybielanie zębów

Woda utleniona to również sposób na domowe wybielanie zębów. Wymieszaj jedną stołową łyżkę wody utlenionej z dwoma łyżkami zwykłej wody i płucz takim roztworem zęby przez około minutę. Taki zabieg można powtarzać tylko trzy razy w tygodniu.

#4. Rozjaśnianie włosów

Niewielka ilość wody utlenionej można wymieszać ze zwykła wodą i następnie delikatnie spryskać nią włosy. Po kilku takich zabiegach zauważysz, że twoje włosy staną się zdecydowanie jaśniejsze.

 

#5. Ból zęba

Na ból zęba dobrze jest zmieszać łyżeczkę wody utlenionej z olejem kokosowym, a następnie nanieść na bolące miejsce.

#6. Gładka skóra

Jeżeli zmagasz się z uporczywym trądzikiem lub nieestetycznymi przebarwieniami, skuteczniejszym i tańszym rozwiązaniem niż tonik jest sięgnięcie po wodę utlenioną. Wystarczy przemyć twarz wodą utlenioną, a następnie porządnie spłukać.

#7. Czyszczenie uszu

Od dziś w mig rozwiążesz problem nadmiaru woskowiny gromadzącej się w uszach. Wystarczy, że wkropisz dwie krople wody utlenionej do ucha po czym dodasz dwie krople oliwy z oliwek. Odczekaj 3-4 minuty, by woskowina rozpuściła się i wraz z mieszanką wypłynęła z ucha.

#8. Miękka skóra stóp

Aby zachować miękką skórę stóp, dobrze jest raz na jakiś czas przez pół godziny moczyć nogi w zwykłej wodzie, z dodatkiem połowy szklanki wody utlenionej.

Dalsza część artykułu na następnej stronie…