in

Starsza kobieta jechała zbyt wolno na autostradzie. Gdy poznacie powód, padniecie ze śmiechu!

Ta historia od jakiegoś czasu krąży po sieci i nie wiemy, czy jest prawdziwa. Ale szczerze mówiąc, to nie ma większego znaczenia, skoro wciąż bawi!

Sytuacja przydarzyła się policjantowi z drogówki patrolującemu autostradę. Funkcjonariusz zauważył, że jedno z aut porusza się po autostradzie zbyt wolno, stwarzając tym samym zagrożenie dla innych kierowców. Samochód jechał zaledwie 22 km/h!

Policjant bez chwili wahania zatrzymał pojazd, ale gdy podszedł do auta, w pierwszej chwili zabrakło mu słów – za kierownicą siedziała starsza kobieta. Jej cztery pasażerki były w podobnym wieku i wszystkie wyglądały na przerażone.

Wystraszona kobieta za kierownicą zaczęła tłumaczyć policjantowi, że przecież nie przekroczyła dozwolonej prędkości! Policjant odpowiedział, że nie chodzi o to, że jechała zbyt szybko, ale właśnie zbyt powoli!

„Musi pani wiedzieć, że zbyt wolna jazda na autostradzie stwarza zagrożenie dla innych użytkowników drogi tak samo, jak przekraczanie prędkości” – wyjaśnił spokojnie policjant.

Zaskoczona staruszka wyjaśniła, że przecież jechała dokładnie tyle, ile jest dozwolone na tej autostradzie, to znaczy 22 km/h. Funkcjonariusz najpierw nie zrozumiał, dopiero po chwili zorientował się, że kobieta ma na myśli… numer autostrady. Wymyśliła sobie, że numer E22 oznacza dopuszczalną prędkość! Policjant, z trudem hamując śmiech, wyprowadził ją z błędu. Zanim jednak pozwolił jej jechać dalej, nie omieszkał zadać pytania, które nurtowało go, od chwili gdy zobaczył nietypowe podróżniczki.

„Zanim panie odjadą, chciałbym jeszcze o coś zapytać. Czy wszystko jest w porządku? Wyglądają panie na bardzo zdenerwowane”.

„Och, to nic takiego. Za chwilkę nam przejdzie” – odpowiedziała starsza kobieta – Po prostu dopiero co wyjechałyśmy z autostrady numer 152″.

Jeśli spodobała Ci się ta historia, podziel się nią ze wszystkimi, którzy cieszą się życiem i nie boją się próbować nowych rzeczy bez względu na to, ile mają lat! 🙂