in

Sprawdź, w którym miejscu tyjesz, a dowiesz się czego nie powinieneś jeść

Istnieje wiele czynników, które są powodem otyłości. Czasem próbujemy z nią walczyć nie wiedząc, czy nasze wysiłki przyniosą jakikolwiek skutek. Rygorystyczne diety, głodówki, ćwiczenia czy suplementy mogą nie przynosić oczekiwanych rezultatów, wiele bowiem zależy od uwarunkowań genetycznych oraz trybu życia jaki prowadzimy.

Warto sprawdzić, do której grupy należymy i co powinniśmy robić, aby pozbyć się zbędnych kilogramów. Zwiększenie aktywności fizycznej jest rekomendowane w każdym z omawianych przypadków.

#1.

Najczęściej występujący na świecie typ otyłości. Powodowany jest nadmiernym spożyciem dużych ilości węglowodanów i tłuszczy, przy jednoczesnym braku aktywności fizycznej. Ogranicz węglowodany i ćwicz każdego dnia co najmniej 30 minut.

#2.

Ten typ otyłości wywołany jest przez lęk, depresję lub stres. Ludzie bardzo często „zajadają” swoje problemy słodyczami. To, oczywiście błąd, a przy okazji bardzo niezdrowy nawyk. Aby schudnąć, popracuj nad samokontrolą, by oduczyć się sięgania po słodycze jak po lekarstwo na stres.

#3.

W tym przypadku najczęściej głównym winowajcą jest gluten. Ten typ otyłości występuje również często u kobiet w okresie menopauzy, dojrzewania lub w przypadku zaburzonej równowagi hormonalnej. Ważne jest, aby unikać długotrwałego siedzenia, papierosów i alkoholu. Zamiast tego należy skupić się na ćwiczeniach.

#4.

Przyczyną tego typu otyłości jest spowolniony metabolizm. Osoby z tej grupy bardzo często czują się tak, jakby w brzuchu miały nadęty balon. Najbardziej narażone są na to osoby, które spożywają alkohol lub mają problemy z oddychaniem. Należy zrezygnować z „procentów” i przerzucić się na dietę bogatą w owoce i warzywa.

#5.

Ten typ najczęściej jest wynikiem genetycznego obciążenia. Może jednak również występować w u kobiet w czasie ciąży, jeśli mają skłonności do obrzęku nóg. Rozwiązaniem w tym przypadku jest aktywny tryb życia. Pomocne okażą się proste ćwiczenia np. wchodzenie po schodach. Osoby bardziej ambitne mogą zdecydować się na bieganie.

#6.

Ten rodzaj otyłości bardzo często spotykany jest u ludzi mających siedzącą pracę, w której muszą znaczną część dnia spędzać w jednej pozycji (np. praca za biurkiem). Osoby z tej grupy powinny skupić się na aktywności co najmniej 3 razy w tygodniu, aby zwalczyć przyrost masy ciała.