in

Siarczysty mróz wraca do Polski. „Nawet 16 stopni poniżej zera” – Sprawdź, gdzie będzie najgorzej

Jeśli ktoś liczył, że po kilku cieplejszych, słonecznych dniach, wiosna zagości na stałe, mamy złą wiadomość. Do Polski wracają siarczyste mrozy, temperatura spadnie nawet kilkanaście kresek poniżej zera. Zimno będzie w całym kraju, co najmniej do przyszłej środy 21 marca.

Prognozy pogody są jednoznaczne. Na wschodzie kraju już od najbliższego czwartku (15 marca) zrobi się mroźnie. Dwa dni później w całej Polsce zacznie się drugie uderzenie zimy rodem z Syberii.

Cała Polska skuta lodem

Masy zimnego powietrza napłyną nad południową Polskę i sprawią, że temperatura w nocy spadnie nawet do 16 stopni poniżej zera. Co gorsze, niskie temperatury utrzymają się co najmniej do środy 21 marca. Na ten dzień w Warszawie prognozy przewidują nawet minus 12 stopni w godzinach porannych.

Temperatura w Europie prognozowana na 18 marca:

Mróz od Szczecina po Rzeszów

Niestety nie ma co liczyć na szybkie nadejście wiosny. Z ujemnymi temperaturami (od -1 do -6) zmagać się będą nawet mieszkańcy woj. zachodnio-pomorskiego, chociaż będzie to najcieplejsze miejsce w kraju. Według prognoz najzimniej ma być w południowo-wschodnich regionach Polski.

Źródło: radiozet.pl