in

Rodzice uciekli z płonącego domu. W środku zostawili trójkę dzieci

Do tragicznego w skutkach pożaru doszło na Uralu w Rosji. Dom, w którym mieszkała para z czwórką dzieci, nagle zaczął się palić. Przerażeni rodzice natychmiast rzucili się się do ucieczki zapominając przy tym o swoich pociechach. Z ognia samodzielnie wydostała się tylko najstarsza córka małżeństwa. Reszta dzieci spłonęła żywcem.

Według lokalnych mediów, przyczyną pożaru był najprawdopodobniej niedopałek papierosa pozostawiony przez jednego z małżonków. W chwili pojawienia sie ognia w domu znajdowała się cała szóstka – dwoje dorosłych oraz czworo dzieci. Najstarsza 6-letnia dziewczynka zobaczyła ogień i wybiegła z płonącego domu jako pierwsza. Tuż za nią pobiegli rodzice. Inne dzieci, 3-letnia dziewczynka oraz 4-letni chłopczyk, przerażeni schowali się w pokojach. Ich nowo narodzony braciszek spał w łóżeczku.

Gdy na miejsce pożaru przybyli strażacy na pomoc było już za późno. Ratownicy oświadczyli, że maleństwa spłonęły żywcem. Rodzice wraz z najstarszą córką zostali przewiezieni do szpitala. Ich życiu nic nie zagraża.

Policjanci prowadzący sprawę podają, że rodzina znajdowała się pod opieką tamtejszego MOPS-u. Rodzice mieli problemy z alkoholem, dzieci wychowywały się w trudnych warunkach.

Źródło: fakt.pl