in ,

Rewolucja w zasadach kolędy: Chcesz przyjąć księdza? Wypełnij formularz

Ten nowatorski pomysł jest dziełem księży z parafii św. Macieja w Zabrzu-Maciejowie (woj. Śląskie). W tym roku ksiądz nie zawita z kolędą do wszystkich mieszkańców, lecz tylko do tych, którzy „sobie tego życzą” i wypełnią specjalny formularz zaproszenia. Jak Wam się podoba taki pomysł?

„Zbliża się czas przeżywania Adwentu i świąt Bożego Narodzenia oraz odwiedzin duszpasterskich. W tegorocznym okresie Bożego Narodzenia 2017/2018 kapłan odwiedzi z błogosławieństwem kolędowym tylko te domy i rodziny, które sobie tego życzą” – taki wpis pojawił się na stronie parafii pw. św. Macieja w Zabrzu.

W praktyce oznacza to, że ksiądz z kolędą zawita tylko do tych osób, które się do przyjęcia wizyty duszpasterskiej zgłoszą. Jak to zrobić? Należy wypełnić dostępne w kościele zaproszenie, które należy potem zanieść do zakrystii lub kancelarii parafialnej. Można też to zrobić za pośrednictwem formularza na stronie internetowej bez konieczności wychodzenia z domu.

Nowatorskie rozwiązanie zabrzańskiej parafii spotkało się ze skrajnymi opiniami mieszkańców. Jedni się cieszą, że księża nie będą już ich nachodzić, inni uważają, że jest to niepotrzebne, argumentując, że jeśli ktoś nie chce przyjąć księdza, to po prostu nie otworzy drzwi. Faktem jest, że taka „kolęda na życzenie” to duża oszczędność czasu dla księży.

A co Wy sądzicie o tym rozwiązaniu?

Źródło: zabrze.naszemiasto.pl