in

Prosta sztuczka, która sprawi, że Twoje pranie będzie świeże, białe i pachnące

Z góry odpowiem na wątpliwości, które dotyczą zapachu octu. Nie musicie się nim martwić. Robiłam tak wielokrotnie i nigdy zapach octu nie pozostał na ubraniach. Skorzystajcie z tego triku, aby wasze pranie było świeże, białe i pachnące.

Okazuje się, że ocet pomaga też usunąć trudne do wywabienia plamy, dba również o stan naszej pralki, bo działa jak środek odkamieniający. Kobiety od lat stosują tę metodę i dodają ocet do prania.

Ocet do prania

Na jedno pranie wystarcza 125 ml octu. W ten sposób zadbasz o tkaniny. Możesz stosować ocet także do tkanin kolorowych, dzięki temu nie wyblakną tak szybko. Ponieważ używamy go zamiast płynu do płukania, dlatego należy wlewać go do tej samej komory co płyn.

Nie dość, że ocet jest tańszy, to na dodatek nie zawiera drażniących środków chemicznych, które mogą uczulać. Co ciekawe, równie dobrze jak z płukaniem tkanin, radzi sobie również z usuwaniem plam z potu na białych ubraniach. Dobrze wypłukuje z odzieży pozostałości proszku i neutralizuje nieprzyjemne zapachy z ubrań (np. dym tytoniowy).

Jeśli musisz poradzić sobie z trudnymi do wywabienia plamami, przed włożeniem do pralki zamocz ubrania w wodzie z octem i zostaw na kilka godzin. Dzięki temu dużo łatwiej usuniesz palmy.

Pożółkłe ubrania

Gdy ubrania zżółkną namocz je w wodze z octem spirytusowym. Na 1 litr wody dodaj 50ml octu spirytusowego. Zostaw odzież na całą noc, a następnie rano wypierz ją normalnie w pralce. Zamiast płynu do płukania wlej 125ml białego octu.

Elektryzowanie się tkanin

Jeśli będziesz używać octu jako środka do płukania tkanin to również zapobiegnie nieprzyjemnemu elektryzowaniu się odzieży.

Czyszczenie pralki octem

Do pojemnika na proszek wlej 250 ml octu spirytusowego. Ustaw pralkę na 90 stopni oraz najdłuższy program. Dzięki temu zadbasz o swoją pralkę i usuniesz kamień, który niekorzystnie wpływa na jej żywotność. Taką kurację najlepiej pralce zafundować raz na dwa miesiące.

Nieprzyjemny zapach z pralki

Czasem z pralki da się odczuć nieprzyjemny zapach, który może przenikać na ubrania. Stosując ocet do prania również możesz temu zapobiec. Jeśli nigdy go nie używałaś, zastosuj na pralce program czyszczenia, który podany wcześniej. Z pralki przestanie brzydko pachnieć, a kolejne stosowania octu pomogą zachować efekt.

Podziel się tym artykułem ze znajomymi.