in ,

Polscy kibice pobili się z Senegalczykami. W ruch poszły ławki i krzesła

Jak poinformowały polskie i zagraniczne portale internetowe, podczas meczu Polska – Senegal doszło do dużej bijatyki. Polscy kibice nie utrzymali nerwów na wodzy. W ruch poszły ławki i krzesła. Nagrania skandalicznego zajścia zostały opublikowane w mediach społecznościowych.

Mecz reprezentacji Polski z drużyną Senegalu nie zakończył się po myśli polskich kibiców. Tuż po zakończeniu spotkania, w strefie kibica w Antwerpii doszło do skandalicznych wydarzeń. Jak informuje belgijski portal nieuwsblad.be, czarę goryczy przelała druga bramka dla reprezentacji Senegalu.

Z danych policji w Antwerpii wynika, że w bójce wzięło udział około 50 mężczyzn z Polski i Senegalu. Śledczy sporządzili raport ws. zdarzeń w strefie Antwerp Park Spoor Noord. Materiał dowodowy stanowią również nagrania opublikowane w mediach społecznościowych. Widać na nich latające ławki i krzesła.

Jak relacjonuje jeden z senegalskich kibiców, na początku meczu atmosfera była przyjazna. Jednak po drugiej straconej bramce w stronę kibiców z Afryki zaczęto wykrzykiwać rasistowskie hasła. W pewnym momencie w ruch poszły kubki z piwem, stoły, krzesła. Doszło do rękoczynów.

Źródło: wiadomosci.radiozet.pl