in

Oto, co dzieje się z mydłem hotelowym, gdy wymeldujesz się z pokoju

Czy zastanawialiście się kiedyś, co dzieje się z mydłem hotelowym pozostawionym po wymeldowaniu się z pokoju? Większość hotelowych gości otwiera je, kilka razy się nim umyje, po czym zostawia przy zlewie. A co potem? Być może warto zastanowić się nad tym zagadnieniem.

Produkty, których nie zużywamy do końca, marnują się. Statystyki, dotyczące niewykorzystanych produktów są przerażające. W Stanach Zjednoczonych każdego dnia wyrzuca się ponad milion mydeł. Spoglądając na problem z perspektywy globalnej, możemy stwierdzić, że na świecie każdego dnia aż 5 milionów kostek mydła idzie do kosza.

Na szczęście pewna organizacja charytatywna postanowiła zainteresować się tematem i zaczęła zbierać mydła, aby ponownie stały się użyteczne. I nie trafiają one z powrotem do hoteli.

Firma Clean World z Orlando stara się zebrać wszystkie, pozostawione przez gości hotelowych mydła. Następnie oddaje je do dezynfekcji, roztapia i wytwarza nowe kostki mydła, które następnie rozdaje najbardziej potrzebującym ludziom z całego świata.

Clean The World to organizacja, działająca w różnych częściach Kuli Ziemskiej. Między innymi w Orlando, Las Vegas, Montrealu, na terenie Indii czy Hong Kongu. Założycielem firmy jest Shawn Seipler, który do niedawna działał w branży technologicznej i podróżował po świecie przez ok. 5 miesięcy w roku.

Podczas zwiedzania różnych zakątków, zaczął zastanawiać się, co dzieje się z niezużytymi mydłami w hotelach. Pytając w recepcjach, dowiedział się, że są one wyrzucane, bez względu na to ile razy zostały użyte.

Shawn zdecydował się na przeprowadzenie badań, podczas których dowiedział się, w jaki sposób można przerobić niezużyte mydła, aby mogły się jeszcze komuś przydać.

Na czym polega cały proces? Na początku mydła z hoteli są zbierane, aby potem trafić do dezynfekcji, na końcu ulegają ponownemu roztopieniu. Niezwykle ważne jest oczyszczanie materiału, ponieważ nikt nie chce korzystać z mydła, którego używały obce osoby.

W toku dalszych badań Seipler zebrał statystyki, z których wynikło, że codziennie tysiące dzieci na świecie umiera z powodu chorób, spowodowanych brakiem odpowiedniej higieny.

Każdy hotel może współpracować z Clean The World, oddając organizacji wszystkie niezużyte hotelowe mydła, które następnie są przetwarzane. Co więcej, firma zajmuje się również odzyskiwaniem szamponów i odżywek, które przekazywane są dla bezdomnych na terenie całego świata.

Tylko w ubiegłym roku firmie udało się wysłać ok. 400 000 zestawów higienicznych i wyprodukować ponad 7 milionów kostek mydła. Wciąż mają przed sobą mnóstwo pracy i nie zamierzają przerywać działań. Założyciel firmy powiedział:

„Na całym świecie jest mnóstwo hoteli, które mogą przekazywać darowizny. Aktualnie współpracujemy z ok. 20% wszystkich hoteli w Stanach Zjednoczonych. To naprawdę sporo mydła do przetworzenia”.