in

Ojciec obciął córce włosy w ramach kary za prezent, który dostała od swojej matki

Każdy wie, że prawdziwe piękno pochodzi z naszego wnętrza, a mimo to wszyscy staramy się dbać o wygląd. I nie ma w tym nic złego. W końcu to bardzo przyjemne uczucie wyjść z domu i poczuć, że naszym wyglądem robimy na kimś wrażenie.

O jeden z aspektów wyglądu kobiety z reguły dbają bardziej niż mężczyźni. Chodzi oczywiście o włosy. Czasem, (szczególnie u nastolatków) zła fryzura może spowodować utratę poczucia własnej wartości na tak długo, aż włosy nie zostaną poprawione.

Poniższa historia porusza jednak nieco inną kwestię, bardziej wrażliwą. Czy przymusowe strzyżenie włosów można uznać na napaść? Wydaje się, że tak…

Kelsey w styczniu skończyła 13 lat. Z okazji urodzin nastolatka chciała coś zmienić w swoim wyglądzie. Poprosiła mamę o zgodę na zrobienie sobie pasemek. Jej mama, Christine Johnson, z radością się zgodziła na taki prezent i zabrała ją do fryzjera.

Po wizycie Christine zrobiła zdjęcie swojej córce. Dziewczyna była uśmiechnięta i wyraźnie szczęśliwa z prezentu i swojego nowego wyglądu.

Niestety jej radość nie trwała długo. Kilka dni później Kelsey pojechała do swojego ojca i macochy. Spędziła u nich noc, której długo nie zapomni.

Zdjęcia, które zrobiła jej matka po odwiedzinach u ojca są szokujące i łamiące serce. Na fotografiach Kelsey jest tak zawstydzona, że nie chce nawet pokazać twarzy. Ale nie trzeba widzieć jej twarzy, aby zrozumieć, co się wydarzyło. Jej piękne, długie włosy zniknęły. Zamiast tego na głowie ma krótką, nierówno obciętą „fryzurę”.

Okazuje się, że to ojciec i macocha obcięli dziewczynie włosy, gdy tylko zobaczyli jej nową fryzurę. Powód? „Każdy czyn ma swoje konsekwencje”.

Z jakiegoś, znanego tylko im powodu, ojciec i jego partnerka byli bardzo zdenerwowani nową fryzurą córki. Nie mogli tego znieść i postanowili na siłę obciąć jej włosy na krótko.

Na szczęście ten postępek nie ujdzie im na sucho. Oboje są strażakami i gdy informacja o tym zajściu doszła do przełożonych, para została zawieszona bez prawa do wynagrodzenia.

Według matki Kelsey, ojciec i jego partnerka obcięli dziewczynie włosy tylko po to, aby ją upokorzyć.

Ponieważ matka opisała tę historię na Facebooku, a jej wpis uzyskał mnóstwo udostępnień i komentarzy, dotarł on także do miejscowych pracowników socjalnych, którzy rozpoczęli własne śledztwo w tej bulwersującej sprawie.

Miejmy nadzieję, że ojca dziewczynki i jej partnerkę spotka zasłużona kara. Trudno sobie wyobrazić jaką traumę przechodzi dziewczynka, która będzie sobie przypominać o tym wydarzeniu za każdym razem, gdy spojrzy w lustro…

Oto wpis mamy Kelsey z Facebooka:

Udostępnij ten artykuł, jeżeli również uważasz, że ojciec dziewczynki i jego partnerka powinni zostać ukarani za swój okropny czyn.