in ,

Ocet jabłkowy z miodem i wodą. I niemal wszystkie dolegliwości znikają

Słuch

Terapię octem jabłkowym można stosować podczas uszkodzenia słuchu. Ocet jabłkowy z wodą spożywany trzy razy dziennie pomoże na podobne dolegliwości.

Wysokie ciśnienie krwi

W przypadku nadciśnienia najlepiej zmienić nawyki żywieniowe. Ocet może jednak nieco pomóc w tej dolegliwości. Mieszanka dwóch łyżeczek octu jabłkowego i dwóch łyżeczek miód w szklance wody to dobry suplement. Należy pić 3-4 razy dziennie.

Problemy z nerkami i pęcherzem

Ocet jabłkowy wypłukuje szkodliwe substancje i toksyny. Dwie łyżeczki octu jabłkowe, zmieszane w szklance wody pij sześć razy dziennie.

Miesiączka

I na tę przykrą dolegliwość pomoże ocet jabłkowy. Mieszanka dwóch łyżeczek octu w szklance wody pita trzy razy dziennie ureguluje i zmniejszy obfite krwawienia.

Problemy z paznokciami

Pękające i cienkie paznokcie świadczą o braku witamin i problemach z metabolizmem. Ocet jabłkowy pomoże w odżywieniu paznokci. Zapewni również, ze znikną z nich białe plamki. Dwie łyżeczki octu w szklance wody pij trzy razy dziennie.

Nerwy

Mikstura z wody, octu i miodu pita trzy razy dziennie ukoi nerwy.

Otyłość

Ocet jabłkowy sprzyja trawieniu i zapobiega przejadaniu się. Codziennie rano pij dwie łyżeczki octu w szklance wody. Na początku popijaj miksturę także w ciągu dnia.

Półpasiec

W przypadku półpaśca 6 razy dziennie stosuj ocet jabłkowy na zmienione chorobowo miejsca. Pomoże złagodzić ból.

Ból gardła

Gardło płucz mieszanka octu jabłkowego z wodą. Czynność powtarzaj kilka razy w ciągu dnia, aż zauważysz poprawę.

Zęby

Ocet jabłkowy pomaga utrzymać zdrowe zęby. Płucz jamę ustną roztworem, składającym się z łyżeczki octu i szklanki wody. Powtarzaj każdego wieczora. Mieszanka pomoże w zapobieganiu próchnicy oraz w przypadku podrażnionych dziąseł.

Żylaki

Do smarowania żylaków wykorzystaj nierozcieńczony ocet. Dobrze masuj, zawsze w kierunku serca. Dodatkowo 3 razy dziennie pij miksturę z octu, wody i miodu.

Do kąpieli

Zamiast używać mydła, dodaj pół litra octu jabłkowego do wody i zanurz się w niej na ok. 15 minut tak, aby całe ciało miało możliwość wchłonięcia substancji odżywczych. Jest to metoda szczególnie korzystna dla osób z problemami skórnymi.

Swędząca skóra głowy

Jeżeli swędzi Cię głowa, rozmieszaj łyżeczkę octu jabłkowego w szklance wody, następnie w mieszance zanurz grzebień i dokładnie rozczesz włosy na całej długości. Wykonaj zabieg 15 minut przed myciem włosów. Ocet jabłkowy pomoże również pozbyć się łupieżu.