in

Ocet jabłkowy z miodem i wodą. I niemal wszystkie dolegliwości znikają

Już Hipokrates 400 lat p.n.e poznał właściwości octu jabłkowego. Grecki uczony zauważył, że jest to potężny eliksir leczniczy i oczyszczający. Badania potwierdzają skuteczność leczenia tym produktem. Jest naturalnym antybiotykiem i środkiem antyseptycznym zwalczającym zarazki i bakterie. Zobacz, na jakie dolegliwości warto go stosować.

Artretyzm

Wystarczy kompres z octu jabłkowego przyłożyć do bolących stawów. Ewentualnie pij szklankę wody z dwiema łyżeczkami octu i dwiema łyżeczkami miodu trzy razy dziennie. Miejscowo artretyzm możemy leczyć również poprzez zanurzenie dłoni lub stopy w mocnym, gorącym roztworze z octu jabłkowego, dwa lub trzy razy dziennie przez ok. 10 minut. (do sporządzenia roztworu wystarczy 1/4 czwarta filiżanki octu na półtorej filiżanki wody).

Astma

Dla złagodzenia dolegliwości astmy do szklanki wody dodaj jedną łyżkę stołową octu jabłkowego. Popijaj małymi łykami przez pół godziny. Powtórz po upływie godziny.

Ból głowy

Ocet jabłkowy i wodę rozpuść w stosunku 1:1. Wlej do garnka i postaw na ogniu. Kiedy z mikstury zacznie unosić się para, pochyl się nad garnkiem i wykonaj 50-80 wdechów. Pomoże to złagodzić ból głowy, a być może zlikwiduje go całkowicie.

Utrata krwi

Ocet jabłkowy okazuje się przydatny np. gdy osoba krwawi z nosa bez wyraźnego powodu. Dwie łyżeczki octu rozmieszane w szklance wody pij trzy razy dziennie, aby przywrócić naturalną krzepliwość krwi.

Zapalenie okrężnicy

Na tę przypadłość pomoże mikstura z octu jabłkowego, miodu i wody. Napój należy popijać trzy razy dziennie, po dwie łyżeczki.

Kaszel

Przy niemal każdym kaszlu sprawdzi się ocet z miodem. Po dwie łyżeczki obu składników należy rozpuścić w szklance wody. Miksturę popijać między posiłkami lub w przypadku nasilenia objawów. Warto trzymać napój przy łóżku w nocy, aby popijać przy ataku silnego kaszlu.

Biegunka

Ocet jabłkowy działa dobrze na trawienie. Pomaga w przyswajaniu i eliminowaniu pokarmu, działa antyseptycznie na jelita i przewód pokarmowy. Dzięki jego właściwościom leczniczym możemy szybko pozbyć się biegunki. Szklanka wody z łyżeczką octu jabłkowego powinna pomóc. W ciągu dnia można wypić nawet 6 takich mikstur.

Zawroty głowy

Dwie łyżeczki octu jabłkowego + dwie łyżeczki miodu rozpuszczone w szklance zimnej lub gorącej wody. Spożywanie takiego napoju trzy razy dziennie pomoże, gdy kręci nam się w głowie. Rezultaty nie będą jednak natychmiastowe, więc doradzamy cierpliwość.

Wysięk z ucha

Ból i wysięki z ucha to częsta dolegliwość u dzieci, jednak spotyka także osoby dorosłe. Szklanka wody z łyżeczką octu jabłkowego wypita z rana i popołudniu powinna pomóc.

Egzema

Mikstura z octu, miodu i wody pomoże także na ten dręczący problem. Spożywana 3 razy dziennie między posiłkami złagodzi objawy egzemy. Ocet rozcieńczony w wodzie (0,5 szkl. wody + 0,5 szkl. octu) można także nanosić na skórę.

Zmęczone i obolałe oczy

Mikstura z miodu, wody i octu jabłkowego pita trzy razy dziennie dostarczy organizmowi niezbędnych składników, które wzmocnią i zapewnią zdrowie oczu.

Przemęczenie

Gdy czujemy się zmęczeni przez cały czas, oznacza to, ze musi zadbać o nasz organizm. Większość osób, cierpiących na zmęczenie chroniczne, cierpi na problemy ze snem. Dla mocnego snu zaleca się przyjmować miód, kojący dla organizmu. Przy łóżku warto trzymać mieszankę trzech łyżeczek octu jabłkowego, rozpuszczonych w szklance miodu. Dwie łyżeczki najlepiej spożyć przed snem. Jeżeli sen nie przyjdzie w ciągu godziny, czynność powtórzyć.

Zatrucie pokarmowe

Podobnie jak w przypadku biegunki, ocet jabłkowy działa na jelita antyseptycznie. Zmniejsza to szkodliwe działanie niektórych składników spożywczych.

Wypadanie włosów

Częstym problemem bywa wypadanie włosów, spowodowane niedoborem soli mineralnych. Ocet jabłkowy pomoże przywrócić im naturalną równowagę, uzupełni niedobory witamin i składników odżywczych. Zmniejszy to wypadanie włosów, zwiększy ich gęstość i pomoże w ich zdrowym wzroście. Dla pięknych i lśniących włosów zaleca się spożywać łyżeczkę octu jabłkowego w szklance wody z posiłkami lub pomiędzy nimi.

Czkawka

Łyżeczka octu jabłkowego pomoże pozbyć się czkawki

Zgaga

Pij wodę z octem jabłkowym, zmieszaną w stosunku 1:1 przed posiłkami, aby zapobiec zgadze.

Dalsza część artykułu na następnej stronie…