in ,

Nowy wątek w sprawie śmierci Andrzeja Leppera? W jego biurze znaleziono dziwne ślady

Od śmierci Andrzeja Leppera upłynęło już ponad sześć lat, jednak osoby z jego najbliższego otoczenia nadal nie wierzą w to, że popełnił samobójstwo. Wciąż pojawiają się w tej sprawie nowe spekulacje. Dwa tygodnie temu prokuratura odniosła się do informacji, że w pomieszczeniu, w którym znaleziono zwłoki szefa Samoobrony, były niezidentyfikowane odciski butów.

W maju ubiegłego roku były współpracownik Leppera, Sławomir Izdebski, złożył wniosek o wznowienie śledztwa.

„Śmierć Andrzeja Leppera była w rzeczywistości zabójstwem na zlecenie. Możemy się domyślać kto go zabił, ale nikt tego nie wie na pewno” – mówił Izdebski w wywiadzie dla Telewizji Republika.

Dziennikarze WP dotarli do pisma z prokuratury z dnia 9 lutego br., z ktorego wynika, że przesłuchano nowych świadków w sprawie śmierci byłego wicepremiera. Nie podjęto jednak decyzji o wznowieniu śledztwa, na co od lat czekają byli współpracownicy Andrzeja Leppera. Od stycznia 2017 roku prokuratura prowadziła „czynności dowodowe”, by zweryfikować okoliczności przemawiające za koniecznością podjęcia na nowo śledztwa ws. śmierci szefa Samoobrony. Prokuratorzy uznali, że nie ma ku temu żadnych podstaw.

W siedzibie Samoobrony, gdzie znaleziono ciało Leppera, odkryto też niezidentyfikowane odciski butów.

„Część śladów traseologicznych rzeczywiście nie została zidentyfikowana, jednakże z ww. okoliczności nie wynika wniosek, iż fakt ich pozostawienia miał związek ze śmiercią Andrzeja Leppera. Nie sposób ustalić, kiedy ślady zostały pozostawione. Nie ma też dowodu, że ślady powstały w dniu zdarzenia. Nie sposób też udowodnić, że zostały one zostawione przez osoby nieuprawnione. W tym samego Andrzeja Leppera lub jego gości.” – napisali w oficjalnym piśmie prokuratorzy.

Andrzej Lepper zmarł 5 sierpnia 2011 roku w Warszawie. Znaleziono go w siedzibie Samoobrony w centrum Warszawy. Ustalono, że były wicepremier w rządach Kazimierza Marcinkiewicza i Jarosława Kaczyńskiego popełnił samobójstwo przez powieszenie. Do tej pory nie jest jasne, dlaczego Lepper postanowił ze sobą skończyć.

Źródło: fakt.pl