in ,

Nikt się nie zatrzymał, gdy zepsuł mu się samochód. Miałam łzy w oczach, kiedy zobaczyłam, kto postanowił mu pomóc

Każdy z nas staje czasem w swoim życiu w obliczu niepowodzenia. Niekiedy otrzymujemy potrzebne wsparcie i pomoc, innym razem nikt nawet nie zwróci nawet uwagi na naszą krzywdę.

Poniższy eksperyment społeczny miał na celu pokazanie, jak zachowają się ludzie, gdy ktoś jest w potrzebie.

Mężczyźnie zepsuł się samochód, stoi więc przy nim na poboczu i czeka na pomoc przejeżdżających ludzi. Oczywiście cała ta scena jest wyreżyserowana – mężczyzna przy samochodzie jest aktorem, a wszystko jest nagrywane.

Mijały godziny i nikt się przez ten czas się nie zatrzymał. Cały zespół szykował się już do odjazdu, gdy wydarzyło się coś niewiarygodnego: ktoś w końcu zdecydował się zatrzymać. Był to mężczyzna, który przedstawił się jako Eric.

Jak się okazuje, on sam niedawno padł ofiarą straszliwego wypadku – spłonął jego dom, a Eric została bardzo poważnie poparzony. Te ciężkie obrażenia odniósł ratując swoje psy, które zostały w płonącym mieszkaniu.

Niestety, Eric nie zdołał im pomóc, a od wdychania dymu sam stracił przytomność. W śpiączce przebywał 27 dni. Gdy się wybudził, dowiedział się, że stracił wszystko, oprócz swojego życia.

Po tym tragicznym incydencie, Eric zdecydował zmienić swoje życie. Postanowił więcej pomagać innym, nawet w drobnych sprawach. Na niego właśnie trafiła załoga HammyTv. Eric widział tylko osobę w potrzebie, której chciał pomóc, dotrzymując swojego postanowienia.

W podzięce za pomoc, Eric otrzymał od organizatorów eksperymentu konsolę do gier. Zdecydowali się także wspomóc Erica organizując internetową zbiórkę pieniędzy na spłatę rachunków ze szpitala, ubrania oraz czynsz. Do tej pory udało się zebrać ponad 40,000 dolarów.