in ,

Matka znanego piłkarza jest bezdomna i żyje w magazynie. „Syn mógłby mi kupić mieszkanie za dwutygodniowe wynagrodzenie”

Matka piłkarza Arsenalu Londyn Ainsley’a Maitland-Nilesa jest bezdomna. „Żyję w magazynie bez okien. Nie ma tam toalety, ani wanny” – powiedziała kobieta w rozmowie z „The Sun”.

Jak ujawniły brytyjskie media, Jule Niles, matka piłkarza Arsenalu Londyn Ainsley’a Maitland-Nilesa, jest bezdomna i żyje w magazynie Big Yellow Storage. Tymczasem jej syn sam mieszka w posiadłości wartej 700 tysięcy funtów w północnym Londynie.

„Żyję w magazynie bez okien. Nie ma tam toalety, ani wanny. Mój syn mógłby mi kupić mieszkanie za dwutygodniowe wynagrodzenie. On gra w Arsenalu, a ja jestem bezdomna” – stwierdziła matka piłkarza.

Kobieta dodała, że jej syn wyprowadził się z domu i przestał jej pomagać w opłatach. Po sześciu miesiącach została wyrzucona z mieszkania.

Według mediów Maitland-Niles zarabia w zespole Kanonierów 30 tysięcy funtów tygodniowo. Jego matka była głównym negocjatorem na spotkaniu z władzami klubu, które odbyło się w 2015 roku i dotyczyło przyszłości Ainsley’a Maitland-Nilesa. To właśnie po tym spotkaniu zaoferowano mu kontrakt, który gwarantuje mu wysokie zarobki.

„Są chwile, kiedy siedzę sama i płaczę. Nawet jeśli Ainsley straciłby wszystkie pieniądze, to jest moim synem. Kocham go. Chcę żeby to wiedział” – stwierdziła.

„The Mirror” donosi, że matka piłkarza została poproszona, aby nie wtrącała się do kariery syna. Dodatkowo źródło zbliżone do Ainsley’a Maitland-Nilesa stwierdziło, jakoby piłkarz nie wiedział o warunkach, w jakich żyje jego matka.

Maitland-Niles w ubiegłym sezonie zdobył z drużyną Arsenau Puchar Anglii. W 2017 roku zdobył także mistrzostwo świata do lat 20 z reprezentacją Anglii. Zarówno sam zawodnik, jak i jego klub, odmówili komentarza w tej sprawie.