in

Lekarze nie mogli uwierzyć, kogo rodzi ta 23-latka. Dopiero po czasie, prawda wyszła na jaw

Pewna mieszkająca niedaleko Liverpoolu para, marzyła o powiększeniu rodziny. Becki-Jo Allen i jej chłopak Liam Tierney bardzo chcieli, by ich ukochana córeczka miała rodzeństwo. Gdy więc 23-letnia Becki-Jo zaszła w ciążę, nie posiadali się ze szczęścia.

Początki ciąży były jednak dla kobiety ciężkie, nie czuła się dobrze, miała mdłości i była bardzo osłabiona. Obawiając się o swoje dziecko, postanowiła razem z partnerem wybrać się do swojego lekarza prowadzącego. W duchu modliła się, aby nie okazało się, że maleństwo jest zagrożone.

Podczas badania okazało się jednak, że absolutnie nie ma powodu do obaw. Co więcej, lekarz oznajmił zaskoczonym rodzicom, że powinni być potrójnie szczęśliwi, bowiem będą mieli trojaczki!

Rodzice początkowo byli w szoku, ale szybko oswoili się z tą wiadomością.

„To była największa niespodzianka, jaka mnie spotkała w życiu. W naszych rodzinach nigdy do tej pory nie było trojaczków. Jesteśmy bardzo szczęśliwi.”

Ciąża do samego końca mijała bez żadnych komplikacji. W 31. tygodniu Becky zaczęła niespodziewanie rodzić. Poród za pomocą cesarskiego cięcia przebiegł jednak dobrze i na świat przyszła trójka drobnych i delikatnych chłopców.

Otrzymali imiona Roman, Rocco i Rohan. Noworodki były malutkie, ważyły zaledwie po 1,5 kg. Przez pierwszych 6 tygodni musiały być pod stałą kontrolą, dlatego spędziły ten czas na oddziale intensywnej terapii. Gdy ich stan się ustabilizował, lekarze pozwolili zabrać maleństwa do domu.

Gdy rodzina znalazła się w komplecie w domu, rodzice stanęli przed nowymi wyzwaniami. Opieka nad jednym niemowlęciem nie należy do łatwych, a co dopiero nad trójką! Rodzice mieli nawet problem, żeby rozróżnić maluchy, tak były do siebie podobne. Podczas badań kontrolnych okazało się, że trojaczki nie tylko są identyczne, ale mają takie samo DNA!

Taka sytuacja zdarza się niezmiernie rzadko. To prawdziwy fenomen! Maluszki są identyczne pod każdym względem.

„Kiedy śpią, rzeczywiście nawet ja mam problem ich odróżnić, bo wyglądają identycznie. Kiedy jednak się obudzą, natychmiast wiem, kto jest kim. Mają zupełnie różne charaktery i inaczej się zachowują.” – opowiada mama.

To była ogromna niespodzianka dla wszystkich. Nikt w rodzinie nie spodziewał się trojaczków, a już na pewno nie jednojajowych! Cała rodzina jest szczęśliwa, a starsza siostra z dumą opowiada o swoich wyjątkowych braciach.

Potrójne szczęście!

Źródło: newsner.com