in

Ksiądz przesadził. Dzieci płakały i zakrywały oczy – rodzice musieli wyprowadzać je z kościoła

W Bratkowicach podczas nabożeństwa ksiądz wyświetlił drastyczne sceny z filmu „Pasja”. Obecne na rekolekcjach małe dzieci wpadły w histerię.

W parafii pw. Jana Chrzciciela w Bratkowicach rozpoczęły się rekolekcje. Został na nie zaproszony redaktor naczelny pisma „Miłujcie się”, księdz Mieczysław Piotrowski. Duchowny postanowił podczas mszy wykorzystać film o życiu Chrystusa „Pasja”. Nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie fakt, że o planowanej projekcji nie uprzedzono parafian, którzy przyprowadzili ze sobą dzieci.

Film „Pasja” pełen jest drastycznych scen, widoku krwi i przemocy. Obecne na sali dzieci wpadły w histerię. Maluchy nie były gotowe na widok takich scen okrucieństwa. Nie bez powodu film ma ograniczenia wiekowe i nie jest przeznaczony dla widzów poniżej 15 roku życia.

„Moja mama musiała wyjść z siostrą z kościoła. Mała dostała histerii, płakała. Później w domu nie chciała nic jeść, bawić się. Strasznie to przeżyła. Nie tylko z nią trzeba było wyjść z kościoła, inne dzieci też zaczęły płakać. Nawet te starsze zakrywały oczy w najbardziej krwawych momentach filmu” – relacjonuje mszę brat 6-letniej dziewczynki.

Mieszkańcy Bratkowic nie kryli oburzenia. Tuż po mszy na profilu wsi pojawił się mocny wpis, w którym parafianie dokładnie opisali problem.

Przemoc, sceny bicia, krew, tortury. Rodzice z płaczącymi dziećmi opuszczali kościół w Bratkowicach, po tym jak na…

Opublikowany przez Bratkowice na 18 marca 2018

 

Komentujący post jak zwykle byli podzieleni w swoich opiniach. Większość wpisów krytykowała zachowanie księdza. Pojawiły się sugestie, że powinien był zapytać o zdanie rodziców oraz mieć świadomość, że na naukach ogólnych nie może pozwalać sobie na to samo, co podczas mszy przeznaczonych wyłącznie dla dorosłych. Część osób broniło jednak duchownego.

„Faktycznie trochę drastyczne, ale dobrze że pokazali taki film.”

A Wy co na ten temat sądzicie? Czy ksiądz przesadził?