in

Dziewczynka straciła obie nogi w strasznym wypadku. 10 lat później staje się milionerką i wygląda tak

Mała dziewczynka Qiang Hongyan mieszkała w prowincji Yunnan w Chinach. Wiodła spokojne i szczęśliwe życie u boku swojej rodziny.

W wieku 3 lat, przeżyła jednak coś, co już na zawsze zmieniło jej życie – wzięła udział w strasznym wypadku. Lekarze, którzy walczyli o życie dziewczynki byli zmuszeni amputować jej nogi oraz kawałek dolnej części tułowia. Rodzina Qiang nie mogła sobie pozwolić na specjalistyczne leczenie, protezy, ani cokolwiek, co mogłoby pomóc dziewczynce w jej niepełnosprawności.

Qiang nie mogła się samodzielnie poruszać i była uwięziona w domu. Myślała, że już nigdy nie opuści mieszkania.

Pewnego dnia jej dziadek wpadł na pomysł, który okazał się początkiem czegoś niezwykłego. Czegoś, co poruszyło cały świat. Przyniósł do domu piłkę do koszykówki.

Odciął kawałek piłki i zrobił dla Qiang dwie drewniane poręcze. Później pokazał jej, jak może poruszać się przy pomocy jego wynalazku.

„Od samego początku, gdy zaczęłam tego używać, byłam bardzo szczęśliwa. W końcu mogłam wyjść z łóżka, z domu i być na świeżym powietrzu, gdzie miałam więcej miejsca na zabawę” – mówi Qiang.

Ta niezwykła historia obiegła cały świat, a ludzie zaczęli ją nazywać „basketball girl”.

Jej zdjęcia szybko rozprzestrzeniły się w sieci i ludzie z całego świata zaczęli robić darowizny, aby dziewczynka mogła kupić prawdziwe protezy i dzięki temu normalnie się poruszać.

Qiang mówi, że ciężko było jej na początku używać protez, ale postanowiła się nie poddawać. Ostatecznie udało jej się osiągnąć marzenie: mogła znowu chodzić!

Mała wojowniczka ujawniła także, że chciałaby nauczyć się pływać. Nie było to jednak łatwe i potrzebowała mnóstwo siły i samozaparcia, ale w końcu udało się to osiągnąć. Nie tylko nauczyła się pływać, ale jest tak dobrą pływaczką, że zakwalifikowała się do paraolimpiady w 2009 roku. Po tym, pasmo jej sukcesów trwało nadal.

Obecnie rywalizuje na poziomie profesjonalnym i udało się jej wygrać kilka ważnych zawodów. Dzięki temu zarobiła niemałą sumę pieniędzy.

Qiang przyznaje, że nauczenie się pływać i konkurowanie na profesjonalnym poziomie było bardzo ciężkie, ale jej sekret, to nigdy się nie poddawać.

Teraz kobieta ma nowe protezy, które wyglądają jeszcze bardziej naturalnie. Jest niesamowita.

Qiang jest inspiracją dla wielu i jesteśmy wdzięczni, że możemy obserwować to, co udało się jej osiągnąć. Udowadnia, że wszystko jest możliwe, dopóki się nie poddasz.