in ,

Doskonale wybiela zęby, oczyszcza skórę, a nawet zwalcza kaca. Na dodatek kosztuje niecałe 6 zł!

Węgiel kojarzy się nam głównie z lekarstwem na dolegliwości żołądkowe. Okazuje się jednak, że ten proszek ma wiele zastosowań, o których wielu z nas nie ma nawet pojęcia. Dzięki swoim właściwościom znajduje zastosowanie nie tylko w medycynie, ale także przemyśle oraz kosmetyce.

Oto 6 zastosowań węgla aktywnego, o których warto wiedzieć:

#1. Wybielanie zębów

Węgiel aktywny wykorzystywany jest jako domowy wybielacz zębów, ponieważ nie narusza ich szkliwa. Pochłania zanieczyszczenia znajdujące się na szkliwie, szczególnie te powstałe w wyniku spożycia kawy, herbaty oraz czerwonego wina. Efekty wybielania mogą być widoczne już po pierwszym użyciu.

Jak wybielać w domu?

Proszek z 3 kapsułek (lub tabletek) węgla wymieszaj z łyżeczką oleju kokosowego. Dzięki zastosowaniu oleju pasta będzie bardziej smarowna. Zyska również dodatkowe właściwości wybielające i antyseptyczne. Powstałą pastą przez 2-3 minuty dokładnie szczotkuj zęby 3 razy w tygodniu, aż osiągniesz pożądany efekt. Później podtrzymuj go stosując naturalną pastę raz w tygodniu.

#2. Łagodzenie kaca

Węgiel aktywny nie wchłania alkoholu, ale na pewno pomoże usunąć z organizmu nadmiar toksyn, które powodują kaca. Ważne jest jednak, by zażyć 4 kapsułki bezpośrednio po spożytym alkoholu (lub od razu po powrocie z imprezy do domu).

#3. Oczyszcza skórę głowy i włosy

Węgiel aktywny głęboko oczyszcza skórę głowy oraz włosy. Polecany jest szczególnie osobom z problemem nadmiernego przetłuszczania włosów. Usuwa z nich sebum i zanieczyszczenia, nadaje świeżości oraz dodatkowej objętości. U osób zmagających się z łupieżem sprawdzi się jako środek wspomagający leczenie tej dolegliwości.

Dodaj do szamponu proszek z jednej kapsułki (lub tabletki) węgla i myj włosy taką mieszanką 2 razy w tygodniu. Włosy będą bardzo czyste, świeże i uniesione u nasady. Mogą być jednak wysuszone.

Dalsza część artykułu na następnej stronie…