in

14-latka umarła we śnie. Gdy ujawniono przyczynę śmierci, aż trudno w to uwierzyć

Smartfony całkowicie zmieniły nasze życie. Zanim nastała ich era telefony służyły nam tylko do rozmów i wysyłania wiadomości. Dziś wykorzystujemy je niczym przenośne komputery i praktycznie nie wyobrażamy sobie bez nich życia.

Służą nam jako aparat fotograficzny, kamera, latarka, kalendarz, mapa i na wiele innych sposobów. W przypadku niektórych ludzi, nie jest przesadą stwierdzenie, że smartfony całkowicie przejęły kontrolę nad ich życiem. Niewiele osób jest w stanie sobie wyobrazić choćby jeden dzień bez telefonu. Telefon jest pierwszą rzeczą, którą rano po przebudzeniu bierzemy do ręki oraz ostatnią rzeczą jaką odkładamy, gdy kładziemy się spać.

Poniższa historia opowiada o dziewczynie, która tak właśnie robiła. Tuż przed snem zawsze podłączała telefon do ładowarki i kładła go przy sobie, gdy szła spać.

Pewnego ranka, matka 14-letniej Le Thi Xoan weszła do pokoju dziewczynki, aby ją obudzić. Już po chwili zorientowała się, że dziewczynka jest nieprzytomna.

Rodzice natychmiast zawieźli dziecko do szpitala, ale po przybyciu na miejsce okazało się, że jest już za późno – dziewczynka już nie żyła.

Rodzicie byli zdruzgotani. Nie mieli pojęcia co się stało. Wieczorem gdy córka kładła się spać czuła się dobrze i nic nie zapowiadało takiej tragedii.

Przyczyna śmierci jest szokująca. Jak donosi The Daily Mail, sekcja zwłok wykazała, że dziewczynka zmarła z powodu wstrząsu elektrycznego.

Rodzicie w dalszym ciągu nie mogli zrozumieć, jak do tego doszło. Dopiero gdy podnieśli prześcieradło z łóżka Le Thi odkryli przyczynę tragedii.

Pod prześcieradłem znaleźli ładowarkę od telefonu. Pomimo, że była podłączona do telefonu, aparat się nie ładował. Ładowarka była przepalona. Uszkodzeniu uległ również kabelek, który tuż przy końcówce był całkiem przepalony.

Policjanci z Hanoi zostali powiadomieni o znalezisku. Rodzicie potwierdzili, że ich córka zawsze ładowała telefon, gdy szła spać. Według policyjnego raportu Le Thi została porażona prądem po tym, jak podłączyła aparat do uszkodzonej ładowarki i położyła się do łóżka.

Ten przykład pokazuje, jak niebezpieczne może być korzystanie z uszkodzonej ładowarki.

Przezorny zawsze ubezpieczony. Pamiętajcie, aby nie kłaść się spać do łóżka ze swoim telefonem. Uszkodzoną ładowarkę koniecznie wyrzućcie i zawsze kupujcie oryginalne części zamienne.

Udostępnij ten artykuł znajomym, aby ostrzec ich przed niebezpieczeństwem.