in

11-latka urodziła dziecko. Ojcem prawdopodobnie jest 14-letni brat

W szpitalu w hiszpańskiej Murcji dziecko urodziło dziecko. Rodzice 11-latki twierdzą, że nic nie wiedzieli o ciąży córki.

Dziewczynka pochodzi z rodziny imigrantów z Boliwii. Kilka dni temu zaczęła się skarżyć rodzicom na silne bóle brzucha. Wezwana karetka zawiozła ją do szpitala Virgen de la Arrixaca. Rodzice podejrzewali, że mała czymś się zatruła. Lekarze byli w szoku, gdy zorientowali się, że te bóle to… skurcze porodowe. Dziewczynkę szybko przewieziono na oddział porodowy, gdzie wydała na świat syna.

Ojcem dziecka prawdopodobnie jest starszy brat 11-latki. Podejrzenia policjantów muszą jeszcze zostać potwierdzone przez testy DNA. Jednak nawet jeśli badania wykażą, że nastolatek faktycznie współżył z siostrą, chłopiec uniknie kary ze względu na swój wiek. W chwili popełnienia przestępstwa miał bowiem 13 lat. Gdyby miał rok więcej, mógłby odpowiadać za swój czyn.

„Sprawa jest absolutnie wyjątkowa. Dochodzenie wciąż trwa” – powiedział szef resortu zdrowia w regionie Murcja, Manuel Villegas

Poród odbył się naturalnie. Jest to nietypowe, gdyż w przypadku tak młodych matek z reguły stosuje się cesarskie cięcie. Na szczęście zarówno dziewczynka, jak i jej syn czują się dobrze.

Źródło: pikio.pl, wp.pl