in

10 produktów spożywczych, którymi możesz objadać się do woli, nie obawiając się kalorii

Stosowanie restrykcyjnej diety może doprowadzić do niezwykle silnego łaknienia przekąsek. Szczególnie z początku przestawienie się na zdrowy tryb odżywiania jest bardzo trudne. Pokusa sięgnięcia po słodycze lub przekąski jest w stanie złamać nawet najsilniejszą wolę.

Warto więc poznać 10 zdrowych, naturalnych przekąsek, którymi możemy zajadać się praktycznie do woli, bez obaw o kalorie.

1. Seler

Składa się w 95% z wody. Te niezwykle zdrowe warzywo zapewnia 30% dziennego zapotrzebowania na witaminę K. Seler najlepiej spożywać na świeżo.

2. Rukola

2 kubki rukoli to zaledwie 10 kalorii. Ta przekąska pomaga schudnąć, bez szkody dla zdrowia.

3. Białka jaj

Można je spożywać w dużych ilościach. Dla osób na ścisłej diecie jest to nawet wskazane. Pamiętaj jednak, by nie smażyć ich na oleju.

4. Sałata

Jest pełna witamin A i C, a także kwasu foliowego i żelaza. A co najważniejsze, praktycznie nie zawiera kalorii.

5. Ogórek

Zawiera niemal taką samą ilość wody jak seler. Świeże ogórki mają wiele właściwości zdrowotnych. Warto jeść je bez obierania, gdyż najwięcej składników odżywczych znajduje się w skórce.

6. Kalafior

Idealne źródło witaminy C i K. Najwięcej wartości odżywczych ma na surowo.

7. Pomidory

Są wypełnione likopenem, witaminami A, C i B2, kwasem foliowym, błonnikiem i potasem. Co najlepsze, jak na taką bombę zdrowotną zawierają niezwykle mało kalorii.

8. Brokuły

Jeśli chcesz zrzucić kilogramy, brokuły powinny stać się twoim ulubionym warzywem. Oprócz witamin A, C, E i K, zawierają około 20% wymaganej dziennej dawki błonnika.

9. Popcorn

Kubek popcornu w żaden sposób nie wpłynie negatywnie na twoją wagę. Ta filmowa przekąska w większości składa się z… powietrza, możesz więc śmiało po nią sięgnąć. Co innego popcorn polany masłem i do tego duży kubek coli w kinie!

10. Grejpfrut

Pomaga ustabilizować poziom cukru we krwi, a na dodatek ma w sobie ogromne ilości witaminy C.

Źródło: brightside.me, wiemy.to